Online rezervace
Online rezervace

Vinařství

VINAŘSTVÍ VÍNO KOVACS, s.r.o. NOVOSEDLY

Vinařství VÍNO KOVACS, s.r.o. je rodinná firma z Mikulovské vinařské oblasti, která na trhu působí od roku 1995. Hlavním důvodem jejího založení byla hlavně láska k vínu, jež se postupně u majitele Pavla Kovacse proměnila v obrovského koníčka.

CO O SVÉM VINAŘSTVÍ ŘÍKÁ MAJITEL PAN PAVEL KOVACS?

„Zpočátku jsem vyráběl víno v amatérských podmínkách a pro vlastní potřebu. Postupně se vinařství rozšiřovalo, technologicky vybavovalo a nyní je vinařství firmy VÍNO KOVACS, s.r.o. stabilní, s širokou klientelou nejen na domácím trhu, ale i v zahraničí. Stále se zvyšující zájem je jak o sudová vína, tak i lahvová“,

říká majitel a jednatel firmy Pavel Kovacs.

Mým cílem bylo vždy dělat kvalitní vína a tomuto jsem přizpůsobil vše. Počínaje výsadbou vlastních vinic, sběrem těch nejvyzrálejších a zdravých hroznů až po vlastní zpracování. Kvalitu si osobně kontroluji a vše plně ovlivňuji.

Pavel Kovacs majitel vinařství

VINICE A ODRŮDY

Firma VÍNO KOVACS, s.r.o. značně pokročila zejména s výsadbou vlastních vinic, kdy v současnosti již obhospodařuje vinohrady o celkové výměře 20 ha na viničních tratích Novosedly a Drnholec, které jsou většinou orientovány směrem na jih – k hranicím se sousedním Rakouskem.

Odrůdovou skladbu tvoří ze 60% bílé víno a zbývajících 40% víno červené. Trať Slunečná, Kamenný vrch, Za starou horou, Stará hora a řada dalších.

Vytvořil hochmajer.com